היעד החדש של משקיעי נדלן – דירות יד שנייה

היעד החדש של משקיעי נדל"ן: דירות יד שניה משופצות

ולא רק המשקיעים, גם הרוכשים דירה לצורך מגורים. עו"ד אושרי שלוש: מאחר שרבים מתקשים להיכנס לפרויקט שיפוץ עצמי, הם מעדיפים לרכוש דירת יד שנייה משופצת.

מי שקנה דירה, שיפץ אותה ומכר רשם רווח יזמי של 15-20 אחוז משווי הדירה".

לצד העלייה בביקוש וברכישת דירות חדשות בנהריה, גם שוק הדירות יד שניה המשופצות, חלקם במסגרת פרויקטים של תמ"א 38, הפך להיות יעד מבוקש הן על ידי משקיעי נדל"ן והן על ידי רוכשים המבקשים להתגורר בדירה.  עו"ד שלוש : " מחירי הנדל"ן בנהריה נמצאים בעלייה מתמרת, ורק במהלך השנה האחרונה עלו מחירי דירות חדשות ביותר מ-10 אחוזים בממוצע שנתי. היקף העסקאות למגורים, הן של דירות חדשות והן של דירות יד שנייה, עולה בהתמדה. למרות שבימים האחרונים התברר ממר המחירים לצרכן, כי מחירי הדירות ירדו לראשונה זה עשור, בנהריה הדבר כלל לא מורגש.

יתרה מכך, אנשי המכירות בחברות הנדל"ן המובילות מעריכים, כי יהיו תיקונים במדד כלפי מעלה. ככל שמחירי הנדל"ן ימשיכו להיות גבוהים במרכז, המשקיעים יעדיפו לחפש פתרונות אחרים וישקיעו במקומות כמו נהריה וסביבתה. בנהריה התשואה השנתית משתלמת וחוצה בממוצע שנתי את ה-4 אחוז.

"מטבע הדברים, עם עליית מחירי הדירות החדשות בנהריה, גם משקיעי הנדל"ן החלו להתעניין יותר ברכישת דירות יד שניה . כיום ניתן לומר, כי בנהריה מודעים לעובדה כי דירה משופצת תמיד תעלה את ערכה בשוק. אין ספק, כי השקעה בשיפוץ עצמי היא אולי הרפתקה לא פשוטה, אך בניהול תקציב ופיקוח הנדסי אדריכלי ניתן לחסוך בין עשרות אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים. הדבר תלוי כמובן בתקציב ויכולת של רוכש הדירה לנהל את השיפוץ בעצמו.

מאחר שרבים מתקשים להיכנס לפרויקט שיפוץ עצמי, הם מעדיפים לרכוש דירת יד שניה משופצת, כך שמי שקנה דירה, שיפץ אותה ומכר אותה לאחר השיפוץ, בהחלט יכול לרשום לעצמו רווח יומי מכובד של 15-20 אחוז מהדירה. מאחר שבתקופה האחרונה אנו עדים לפרויקטים רבים בתחום ההתחדשות העירונית, חשוב שכל עסקת נדל"ן תלווה באנשי מקצוע , כמו אדריכל, שמאי, עורך דין ויועץ משכנתאות.

"שוק הנדל"ן למגורים בנהריה ממשיך במגמת עלייה בביקושים, ועל פניו נראה כי מי שלא רוכש דירה להשקעה, מעדיף כיום דירת יד שניה משופצת"

חשוב לציין, כי על מנת לתמרץ את שוק הנדל"ן , יש לתת לציבור משקיעי הנדל"ן הבהרות ותיקון ליקויים לגבי ישום מס דירה שלישית. כל עוד לא יהיו הבהרות ברורות לגבי ישום מס דירה שלישית, משקיעי הנדל"ן ייזהרו וישבו 'על הגדר' בטרם ימשיכו לרכוש דירות כאפיק להשקעה.

בדוק איתי את סיכויי תביעתך

© כל הזכויות שמורות לאושרי שלוש עורכי דין ונוטריון

אלקטרו קידום אתרים לימור גורביץ' תקשורת